Kaszmir

Puszystość oraz miękkość to cechy charakterystyczne kaszmiru. Materiał, stworzony z wełny kóz kaszmirskich, odznacza się wysoką popularnością w przemyśle odzieżowym. Tkaniny kaszmirowe wykorzystywane są przede wszystkim przy produkcji swetrów i kardiganów, a także ozdobnych szali. Ubrania z kaszmiru są eleganckie i stylowe, zapewniają poczucie ciepła. Nadają się zarówno na stok narciarski, jak i na wyjście do restauracji czy jesienny spacer po mieście.

 

Kaszmir – tkanina jako symbol luksusu

 

Materiał kaszmir bywał określany ,,włóknem królów”. Fakt ten zdecydowanie nie powinien dziwić, jeśli poczujemy jego lekkość i gładkość. Tkanina pochodzi m.in. z himalajskich płaskowyżów, na których wypasają się kaszmirskie kozy. To właśnie z ich miękkiego podbrzusza zbierana jest sierść, którą następnie sortuje się ręcznie, aby nie uszkodzić cienkich włókien materiału. W Europie kaszmir swoje pięć minut miał w XIX wieku w Paryżu, a jego sława nie słabnie do tej pory. Obecnie kaszmir produkowany jest także w Szkocji i na Islandii, a nawet w Szwajcarii i w Niemczech.

 

Tkanina kaszmir, czyli piękno w Twojej szafie

 

Kaszmir nie podrażnia skóry i jest miły w dotyku. Jego naturalne kolory to szary, brązowy lub biały. Tkaninę, ze względu na jej delikatność, często łączy się z jedwabiem lub wełną owczą, co skutkuje powstawaniem przyjemnie ciepłych swetrów. Kaszmir na metry to świetna propozycja dla tych, którzy dla własnych krawieckich eksperymentów szukają optymalnej długości materiału, który mogą pozyskać w sklepie Mimoza tkaniny.

 

NEW

Wełna kaszmir "jasny róż"

499zł

NEW

Wełna kaszmir brąz

499zł

NEW

Wełna kaszmir ciemny popiel - dwustronna

499zł

NEW

Wełna kaszmir fiolet "Loro Piana"

699zł

NEW

Wełna kaszmir jasny popiel

499zł

NEW

Wełna kaszmir jasny róż "Loro Piana"

699zł

NEW

Wełna płaszczowa alpaka granat

349zł

NEW

Wełna płaszczowa camel

249zł

NEW

Wełna płaszczowa ciemny popiel

299zł

NEW

Wełna płaszczowa czarna

349zł

NEW

Wełna płaszczowa dwustronna kaszmir popiel

349zł

NEW

Wełna płaszczowa kaszmir 100% czarny

699zł

Kaszmir / Kategorie
Zakres cenowy
Sortuj według