Acetat sukienkowy premium

Acetat jest doceniany przez konsumentów ze względu na łudzące podobieństwo do drogocennego jedwabiu i kilka innych atutów. Należy on do grupy tkanin sztucznych, czyli produkowanych z naturalnych składników występujących w przyrodzie. Włókno octanowe powstaje bowiem w wyniku chemicznego przetwarzania celulozy. Tkanina acetatowa charakteryzuje się uniwersalnością oraz względnie niewielkim kosztem wytwarzania. Producenci odzieży chętnie po nią sięgają, szczególnie w przypadku sukienek lub wszelkiego rodzaju podszewek.

Pokaż więcej

Acetat - tkanina na sukienkę lub podszewkę

Tak jak każdy sztuczny materiał acetat również odznacza się satysfakcjonującą higroskopijnością. Wchłania nawet do 25% wilgoci, co znacząco podnosi komfort noszenia ubrań wzbogaconych o wykonane z niego elementy. Dlatego doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku sukienek, ale także podszewek żakietów, spódnic, garniturów czy eleganckich kurtek. Pozwala skórze oddychać, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród ludzi ceniących wygodę. Acetat nie prześwituje, jest miękki i odpowiednio wytrzymały. Wykorzystuje się go również jako akcent dekoracyjny, ponieważ cechuje się wyjątkową estetyką.

Acetat - idealna alternatywa dla jedwabiu

Niepowtarzalne walory wizualne powodują, że z pomocą materiału acetatowego można bezproblemowo stworzyć kreację wieczorową. Jej wzornictwo w niczym nie ustępuje jedwabnej alternatywie, a jej koszt produkcji jest zdecydowanie niższy. Szlachetne włókno acetatowe o zróżnicowanych wariantach kolorystycznych umożliwia łatwe znalezienie dla niego szeregu zastosowań. Znajdź również swoje z materiałami na metry od Mimoza tkaniny.

Aktywne filtry