Tiul

Tiul to popularny, ażurowy materiał chętnie wykorzystywany w krawiectwie do szycia sukni ślubnych, sukienek wieczorowych i ubranek dla małych dziewczynek. Występuje w wersji miękkiej i sztywnej, co stwarza ogromne możliwości z punktu widzenia projektowania ubrań. W sklepach możemy znaleźć tiul w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych, w tym również tiul drukowany. W sklepie Mimoza-tkaniny.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór gustownych tiuli. Znajdziesz u nas zarówno tiul ubraniowy, przeznaczony do szycia odzieży, jak również tiul dekoracyjny, chętnie wykorzystywany do przygotowywania ozdób sal balowych, restauracji, hoteli, itp. Wysoka jakość i konkurencyjna cena to cechy, które charakteryzują produkty dostępne w naszym sklepie, więc nie czekaj i skorzystaj z oferty naszego sklepu już dziś. Zapraszamy!

Pokaż więcej

Tiul miękki i sztywny

Tiul to elegancki materiał nadający kreacjom szyku i romantycznego charakteru. Zazwyczaj wykonuje się go z włókien bawełnianych, jednakże w sprzedaży dostępny jest również tiul jedwabny i syntetyczny. W sklepach możemy znaleźć szeroki wybór tiulu na metry, m.in. tiul ubraniowy miękki i sztywny, tiul dekoracyjny, tiul welonowy i tiul szyfonowy. Każdy z nich różni się nieco stopniem przejrzystości, sztywnością i “zachowaniem”. Przykładowo tiul miękki jest dość lejący i zwiewny, przez co często wykonuje się z niego spódnice à la baletnica, natomiast tiul sztywny nie odkształca się łatwo, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako materiał na sukienki-księżniczki dla dziewcząt lub dekoracje sal balowych.

Tiul - zastosowanie

Zastosowanie tiulu silnie wiąże się ze stopniem jego sztywności. Miękkie i półmiękkie tiule chętnie wykorzystuje się w przemyśle odzieżowym do szycia sukni balowych, sukni ślubnych, sukienek dla dzieci, spódnic, przezroczystych elementów odzieży codziennej (np. rękawów bluzek), elementów bielizny, itp. Z kolei sztywniejsze tiule chętnie wykorzystuje się do produkcji ozdób sal weselnych, restauracji, hoteli, pokoi dziecięcych, kościołów i kawiarni. Niektóre odmiany tiulu wykorzystuje się również w produkcji tekstyliów domowych, np. firan, baldachimów i moskitier.

Jak dbać o tiul?

Tiul to jeden z najdelikatniejszych materiałów, dlatego zaleca się do jego pielęgnacji podejść ostrożnie. Nie ma co szarżować z wysoką temperaturą prania lub prasowania, gdyż można go zwyczajnie zniszczyć. Najlepiej przed przystąpieniem do czyszczenia tiulu przeczytać metkę producenta i postępować zgodnie z jej wytycznymi. Niemniej jeśli nie mamy takiej możliwości ubrania z tiulu najlepiej prać ręcznie lub w pralce na jednym z delikatnych programów. Z kolei w trakcie prasowania najlepiej skorzystać z dodatkowej, bawełnianej ściereczki, a żelazko ustawić na niską temperaturę. Przy mniejszych zagnieceniach można w ogóle zrezygnować z prasowania, a jedynie skropić wybrane miejsce wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło