Wełna

Tkaniny wełniane

Wełna to włókno pochodzenia naturalnego pozyskiwane w procesie strzyżenia owiec i jagniąt, a także innych zwierząt, tj. lam, królików, kóz i wielbłądów. Ze względu na znakomite właściwości izolacyjne, elastyczność i wytrzymałość wełna jest chętnie wykorzystywana do produkcji wyrobów włókienniczych. Szeroka gama produktów dostępnych w sklepie mimoza-tkaniny.pl obejmuje najwyższej jakości włoskie tkaniny wełniane dostępne w konkurencyjnych cenach. Znajdziecie u nas zarówno tkaniny wełniane o grubszej gramaturze odpowiednie na kurtki i płaszcze, jak i cieńsze materiały przeznaczone do szycia sukien, spódnic i swetrów. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu!

Pokaż więcej

Cechy charakterystyczne wełny

Tkaniny wełniane należą do najpopularniejszych i najbardziej pożądanych na rynku odzieżowym. Doskonałe właściwości termoizolacyjne, pochłanianie promieniowania UV i naturalny charakter sprawiają, że wełna nie ma sobie równych w przemyśle odzieżowym. Odzież wierzchnia wykonana z tkanin wełnianych cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza jesienią i zimą, ponieważ skutecznie izoluje przed chłodem. Jej podstawową zaletą jest fakt, że w odróżnieniu od tkanin syntetycznych nie powoduje przegrzewania i pocenia się ciała i skutecznie odprowadza wilgoć. Co więcej, do cech wyróżniających tkaniny wełniane można zaliczyć ponadprzeciętną wytrzymałość, estetyczny wygląd oraz odporność na zabrudzenia i gniecenie się. Nikogo nie powinno więc dziwić, że wełna jest ponadczasowa i rokrocznie wykonane z niej elementy garderoby cieszą się uznaniem na całym świecie.

Rodzaje wełny

Najpopularniejszą odmianą wełny jest wełna owcza. Jeśli na metce zakupionej odzieży znajdziesz w składzie hasło “wełna” najprawdopodobniej masz do czynienia z produktem wykonanym właśnie z włókien wełnianych otrzymanych przez strzyżenie owiec domowych. To wysokiej jakości materiał o znakomitych parametrach użytkowych, niemniej warto wiedzieć, że w przemyśle odzieżowym powszechnie wykorzystuje się również inne rodzaje tkanin wełnianych, tj.

  • kaszmir, czyli tkaninę z wełny kóz kaszmirskich;
  • merino wool, czyli wełnę pozyskiwaną z owiec rasy merynos;
  • moher, czyli tkaninę z wełny kóz angorskich;
  • angorę, czyli tkaninę z sierści królików angorskich;
  • alpakę, czyli tkaninę z wełny peruwiańskich lam;
  • wełnę wielbłądzią.

Wymieniona powyżej rodzaje wełny różnią się nie tylko pochodzeniem, lecz również elastycznością, wytrzymałością, komfortem użytkowania, właściwościami i ceną.

Zastosowanie tkanin wełnianych

Tkaniny wełniane wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji odzieży wierzchniej zimowej i jesiennej. Rzadkością nie są również wełniane swetry, kamizelki, spódnice i sukienki. Ze względu na dobre właściwości termoizolacyjne i szerokie spektrum dostępnych w sklepach kolorów wełny jej popularnym zastosowaniem jest również szycie tekstyliów domowych, takich jak pledy, koce i narzuty.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło