Szantung

Szantung to rodzaj tkaniny jedwabnej z charakterystycznymi, nieregularnie rozłożonymi zgrubieniami. Jego nazwa pochodzi od chińskiej dzielnicy, gdzie pierwotnie wyrabiano ten materiał. Ze względu na sposób produkcji szantung jedwabny wyglądem nieco odstaje od tradycyjnych wyobrażeń na temat jedwabiu, lecz jest równie elegancki i komfortowy w noszeniu jak pozostałe jego rodzaje.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokogatunkowy szantung jedwabny w wielu ciekawych kolorach. Korzystna cena i wysoka jakość oferowanych przez nas materiałów sprawia, że jesteśmy pewni, iż uda nam się odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Szantung jedwabny dawniej i dziś

Szantung jedwabny to elegancki, miły w dotyku materiał popularnie wykorzystywany zarówno w przemyśle odzieżowym, jak i do produkcji dekoracji domowych, takich jak poduszki i zasłony. Wyglądem przypomina nieco surowy len, co wynika z faktu, że jest produkowany z nieoczyszczonych włókien jedwabnych. Bez wątpienia wyróżnia się na tle pozostałych rodzajów jedwabiu, takich jak choćby satyna czy szyfon, lecz zdecydowanie nie jest od nich gorszy.

Dawniej szantung był dostępny wyłącznie w wersji niebarwionej, jednakże dziś możemy znaleźć go w sklepach w wielu różnych kolorach. Popularnie wykorzystuje się również tkaniny imitujące szantung wykonane z włókien bawełnianych lub sztucznych, jednakże żadna z nich jakością i komfortem noszenia nie przypomina oryginalnego szantungu jedwabnego.

Szantung - zastosowanie

Szantung jedwabny to materiał chętnie wykorzystywany w krawiectwie. Pomimo swojej gęstości jest przyjemny dla ciała, hipoalergiczny i dobrze się układa, dlatego też często szyje się z niego suknie, spodnie i marynarki. Szantung to również materiał chętnie wykorzystywany do produkcji męskich akcesoriów odzieżowych, takich jak krawaty i muszki. W odróżnieniu od modeli wełnianych te wykonane z szantungu są lżejsze, przez co dobrze współgrają z casualowymi stylizacjami i można je nosić przez cały rok. Szantung jedwabny równie chętnie co w przemyśle odzieżowym stosowany jest do produkcji tekstyliów domowych, takich jak obrusy, tapicerka meblowa, poszewki na poduszki, zasłony, itp. Struktura tego eleganckiego materiału nadaje wnętrzom stylu i oryginalności, a jego jakość sprawia, że dekoracje domowe wykonane z szantungu zachowują swój pierwotny wygląd na długo.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło