Chusty - jak nosić i z czym stylizować?

Dnia: Publikacja: Mimoza Tkaniny

Chusty to niezwykle prosty dodatek, który może całkowicie odmienić twoją stylizację — tę codzienną, jak i wieczorową. Apaszki nie zajmują zbyt wiele miejsca w szafie, dlatego warto mieć ich kilka. Dodatkową zaletą chust jest fakt, że można je nosić przez cały rok! Idealnie sprawdzą się w letnich stylizacjach, chroniąc nas przed gorącym słońcem, a w zimie ogrzeją podczas większych wiatrów i mroźnych temperatur.

Chusty — jakie materiały wybrać?

W zależności od sezonu, w którym zamierzamy nosić chusty — wybierzemy różne materiały. Na wiosnę i lato doskonale sprawdzą się chusty i apaszki z jedwabiu, satyny czy żakardu. Świetnym wyborem będą wzorzyste tkaniny, które nadadzą koloru twojej stylizacji. Na sezon jesienny i zimowy idealne będą grubsze materiały czy nawet wełna w stonowanych kolorach ziemi.

Jak wiązać chustę na głowę?

Ostatnio chusty na głowę powracają do łask. W zależności od naszej stylizacji najprostszym sposobem noszenia chusty na głowie będzie złożenie kwadratowej chusty na pół i dłuższe końce powstałego trójkąta zawiązać z tyłu naszej głowy. Innym sposobem może być złożenie chusty w prostokąt i założenie jej jako opaskę. Możemy pokusić się również o złożenie chusty w trójkąt i przewiązanie jej pod brodą. Do takiej stylizacji świetnym uzupełnieniem będą okulary przeciwsłoneczne w stylu vintage. Mniejsza opaska może posłużyć jako modny dodatek do zawiązania koka czy kucyka — zamiast klasycznej gumki do włosów.

Jak wiązać chustę na szyję?

Na szyję chustę również możemy zawiązać na różne sposoby. W lecie cienką apaszkę złożoną w prostokąt możemy przewiązać pod szyją, tworząc w ten sposób oryginalny naszyjnik. Taka chusta doskonale sprawdzi się również w roli “krawata”, jeśli wystylizujemy ją z białą koszulą. Chusty zimowe — a zatem większe i wykonane z grubszych materiałów możemy złożyć w trójkąt i przewiązać dłuższe końce pod szyją lub opleść niedbale kilka razy wokół karku. W ten sposób stylizacja zyska nie tylko modny dodatek, ale będzie nam również ciepło.

Jak nosić chustę?

Chusty możemy nosić również w formie ubrania! Dłuższe wykonane z nieprześwitujących materiałów chusty możemy złożyć w trójkąt i dłuższe końce zawiązać na plecach — tworząc oryginalny, letni top. Natomiast grubsze, jesienne szaliki posłużą nam jako kamizelka. Wystarczy przerzucić taką chustę przez kark i związać w talii paskiem. W takiej formie chusta będzie doskonałym uzupełnieniem naszego płaszcza. Apaszki mogą również zastąpić pasek do spodni odmienić klasyczną stylizację na taką z pazurem.

Jedwabne apaszki w roli niecodziennych dodatków

Apaszki to idealny pomysł na urozmaicenie nie tylko naszych stylizacji. Można przewiązać ją na ręce w formie bransolety. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie przywiązanie jej do naszej torebki — taki kolorowy akcent odmieni nawet najnudniejszą torbę w szybki sposób. Co więcej, apaszki możemy zmieniać w zależności od naszego nastroju czy stylizacji. Apaszki mogą być również nietypowym dodatkiem do butów! Doskonale sprawdzi się jako oryginalne akcesorium do naszych szpilek. Wystarczy przewiązać ją wokół nogi.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December