Garnitur szyty na miarę - zalety rozwiązania

Dnia: Publikacja: Mimoza Tkaniny

O tym jaką rolę pełni garnitur w garderobie mężczyzny nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Styl, szyk, elegencja, klasa sama w sobie - tak prezentują się przystojni mężczyźni w garniturze. Temu nie oprze się wytrawne oko żadnej kobiety. Mężczyzna w garniturze musi budzić i budzi podziw - pod jednym małym warunkiem. Jakim? Garnitur powinien był świetnie dobrany do sylwetki mężczyzny. Optymalnym rozwiązaniem w tym zakresie, coraz chętniej stosowanym zresztą przez Panów jest zamówienie garnituru szytego na miarę. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dla kogo będzie ono optymalne.

Męska ewolucja na przełomie XX i XXI wieku

Wbrew stereotypowym opiniom mężczyzna z klasą wie nie tylko jak zadbać o własny samochód (a zwłaszcza porządek w nim) ale także o siebie i swój wygląd. W XXI wieku mężczyźni bardzo mocno rozwinęli się w zakresie kreowania własnego stylu i ubioru. Częste wizyty w salonach fryzjerskich czy barberskich, budowanie sportowej sylwetki na siłowni, pływanie, ale także kreowanie własnych, często odważnych stylizacji ubioru - to rzeczy, których nie można im odmówić. “Jak Cię widzą, tak Cię piszą” - te słynne przysłowie przez wielu męskich osobników uznawane jest za element kultu ciała i wszystkiego co do niego przylega. A gdybyśmy cofnęli się jeszcze 20 lat wstecz i przejrzeli archiwalne zdjęcia, to dostrzec możemy, zupełnie inny odbiór mężczyzny.

Garnitur szyty na miarę - geneza

Z garniturami szytymi na miarę jest trochę inaczej. Do nich trzeba dojrzeć - emocjonalne i finansowo. Nie jest bowiem tajemnicą, że takie rozwiązanie jest droższe niż tzw. garnitury dostępne w systemie RTW - Ready To Wear (z ang. oznacza - gotowy do noszenia, chodzi o garnitury z półki). Często wynika to z faktu większego nakładu pracy przez krawca, ale i zastosowania specjalnych tkanin na garnitur o lepszych parametrach.

Ciekawostkę może stanowić fakt, że zanim pojawiły się manufaktury i szwalnie masowo produkujące garnitury czy marynarki, na rynku ogólnodostępne były już garnitury szyte na miarę. Krawiec w każdym mieście był człowiekiem na wagę złota, który cieszył się ogromnym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Z usług dobrej klasy krawca korzystali zamożniejsi dworzanie, świta królewska i książęca, a także duchowni.

Dlaczego garnitur szyty na miarę i jakie są jego zalety?

W zasadzie jednym zdaniem moglibyśmy odpowiedzieć na pierwszy człon pytania z nagłówka - dlaczego garnitur szyty właśnie na miarę. Odpowiedź jest banalnie prosta - w pewnych kręgach np. biznesowych, w obecności wysoko postawionych osób, na prestiżowych spotkaniach i kolacjach nie wypada pokazywać się w garniturach z półki. Może to wpłynąć bardzo niekorzystnie na nasz odbiór i poważanie w oczach np. przyszłych kontrahentów. To tylko tak w gwoli formalności.

Najważniejszą zaletą garnituru szytego na miarę wynika z angielskiej kompilacji słów made to measure - co w wolnym tłumaczeniu oznacza “dopasowany do sylwetki”. Z tego zdania natychmiast wyłowić możemy wiele kontrargumentów przemawiających za zakupem garnituru szytego na miarę.

Jakie braki potrafi ukryć garnitur szyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę pozwalają w dużym stopniu ukryć wady fizyczne mężczyzny. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla mężczyzn otyłych, jak też bardzo dobrze zbudowanych atletycznie, dla których nie ma tak naprawdę uniwersalnych rozmiarów. Skrojony na miarę potrzeb garnitur szyty na miarę jest w stanie poprawić sylwetkę, zaniżyć wiek osoby, ukryć jego wady w budowie ciała takie jak krótkie nogi czy wystający brzuch.

Warto jednak zwrócić uwagę, że garnitur szyty na miarę leczy nie tylko kompleksy, ale jest przede wszystkim często alternatywną opcją dla panów, którzy zbyt aktywnie spędzają czas, zwłaszcza w wydaniu sportowym. Niestety oferta sklepów nie zawsze odpowiada temu, czego oczekują. Sklepy, w tym także e-commerce po prostu nie przewidują ubrań w ich rozmiarze, a uniwersalne rozwiązania nie zawsze się sprawdzają.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December