Najnowsze trendy w modzie na 2023 rok

Mimoza Tkaniny 559
Najnowsze trendy w modzie na 2023 rok

Weszliśmy w nowy rok, a każdy z nich rządzi się swoimi modowymi prawami i panują w nim inne trendy. Co przyniesie rok 2023 w tkaninach i jakie będą najnowsze trendy w modzie? 

W tym artykule przygotowaliśmy przegląd modnych tkanin oraz rosnących trendów na 2023 wprost ze światowych wybiegów. Życzymy owocnej lektury i przede wszystkim przyjemności czerpanej z noszenia najnowszych trendów w modzie. 

Najnowsze trendy w modzie na 2023 rok 

Nadchodzący sezon w modzie można nazwać lekko skrajnym. Najnowsze trendy w modzie z jednej strony bardzo kładą nacisk na oversize i tuszowanie sylwetki, z drugiej znów strony obcisłe, krótkie  topy, mini spódnice i dopasowane żakiety również będą trendy w 2023 roku. Dawno moda nie była tak bardzo otwarta na eksperymentowanie oraz mnogość dostępnych form. Zatraca się powoli jeden fason (i konsekwentnie jego pochodne), który okrzykiwany jest trendem na dany rok. Podobnie jest z tkaninami. Modne tkaniny na ten rok to szeroka paleta wzorów oraz kolorów zarówno tkanin, jak i dzianin, które z powodzeniem używane są w wielu modowych projektach. Na całe szczęście można wyszczególnić kilka najczęściej pojawiających się tkanin w najnowszych trendach w modzie - zarówno jeśli chodzi o printy, jak i sam rodzaj tkaniny. 

Modne tkaniny 

Eksperci od trendów oraz tkanin, wyłonili najpopularniejsze materiały, po które najczęściej sięgają projektanci domów mody oraz sami użytkownicy mody. Ogłoszono, że moda w 2023 roku będzie opierała się na kluczowym kolorze, jakim jest srebrny. Wyjątkowość tego koloru broni się łatwością łączenia go z innymi odcieniami oraz wiele różnych możliwości wykończeniowych, jakie dają srebrne tkaniny. Mogą przyjąć postać matową, lekko błyszczącą lub lekko przygaszoną. Tym kolorem można naprawdę dobrze się bawić, kreując przy tym najnowsze trendy w modzie. 

Modne tkaniny, na jakie eksperci zwrócili uwagę to przede wszystkim te z widoczną teksturą. Popelina, tweed oraz jeans są jednymi z topowych modnych tkanin na ten rok. Kolejną grupą materiałów do szycia, która została doceniona i zauważona w tym roku, są tkaniny, które są po prostu miłe w dotyku. Jest to zdecydowanie dobry czas dla aksamitu oraz weluru. 

Połączenia - trend 2023 

Łączenia i zestawienia materiałów, kolorów, faktur i stylów to podstawa zabawy modą. Jakie połączenia będą trendy w 2023 roku?  

Przede wszystkim te kolorowe. Nie obawiajmy się nieszablonowych połączeń i zestawień kolorów (tutaj pisaliśmy o tym, jak łączyć kolory, pisaliśmy). Wbrew pozorom kolory nie będą królowały jedynie w okresie wiosny i lata. Jesień oraz zima zapowiadają się również jako pełne barw naszych stylizacji. Czy modne tkaniny będą miały printy? O ile z kolorami możemy szaleć, tak różnego typu printy nie będą należały do największych trendów modowych tego roku. Zdecydowanie powinniśmy zapomnieć o zwierzęcych motywach na naszych ubraniach. 

Grochy, paski oraz prążki nie tracą na swojej ponadczasowości. Jakich połączeń ubrań najlepiej używać, żeby wpasować się w najnowsze trendy w modzie? Śmiało zakładajmy marynarki do sukienek, nie wstydźmy się ubierania jeansów wraz z jeansową kurtką. Maxi spódnica w plisy? Jak najbardziej! Nie zapominajmy również o nakryciu głowy. Wszelkiego typu chusty oraz niekonwencjonalne kaptury w tym roku będą wiodły prym zarówno na ulicach miast, jak i na światowych wybiegach modowych. 

W tym całym szaleństwie by być trendy w 2023 nie zapominajmy, że to moda jest dla nas, a nie my dla niej. Przede wszystkim stawiajmy na to, by czuć się dobrze w danej stylizacji i w wybranych przez nas materiałach. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło