Tkaniny dekoracyjne - z czego uszyć ozdoby na różnego typu uroczystości

Dnia: Publikacja: Mimoza Tkaniny

Myśląc o dekoracji kościoła, sali weselnej lub pleneru zazwyczaj mamy przekonanie, że jest to dość skomplikowane, pochłania sporo czasu i pieniędzy. Dlatego na ogół wolimy zlecić to firmom wyspecjalizowanym w ich organizację. Jednak jeśli chcielibyśmy samodzielnie stworzyć oprawę tego wyjątkowego dnia, to może okazać się przy odrobinie zaangażowania i odpowiednim materiałom, że nie jest to takie trudne.

Materiały na ozdoby różnych uroczystości

Przygotowując się do uroczystości ślubnych i weselnych oraz komunijnych i innych często sen z powiek spędza nam myśl jak ma wyglądać wystrój sali weselnej, kościoła, czy miejsca w plenerze gdzie odbędzie się uroczystość. Stają nam przed oczyma czasochłonne przygotowania i masa pieniędzy, które zostaną pochłonięte. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Dzięki różnorodnym materiałom i tkaninom dostępnym w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie jesteśmy w stanie sami wykonać dekorację tego wyjątkowego dnia i to w bardzo rozsądnej cenie.

Organza na wesele i inne okoliczności

Jednym z najpopularniejszych materiałów jaki jest używany do dekoracji przeróżnych uroczystości i świąt, a także wesel i przyjęć związanych z pierwszą komunią, chrztem i innych to organza. Organza, zwana także organtyną, jest niezwykle uniwersalną tkaniną dekoracyjną wykonaną z delikatnych włókien wysokiej jakości. Jest sztywna, ale wyjątkowo plastyczna, dlatego można ją wykorzystać jako ozdobę odświętnej kreacji lub na jej bazie przygotować elementy dekoracyjne różnych pomieszczeń. Jej łatwość w modelowaniu doskonale dopasowuje się do nawet najbardziej wyrafinowanych potrzeb.

Stosunkowo niskim kosztem możemy stworzyć z niej niesamowicie widowiskową oraz modną dekorację, która na pewno zachwyci Młodą Parę. Organzą można przyozdobić wszystko, poczynając od stołów weselnych, wnętrza kościoła, sali weselnej, komunijnej i innych a kończąc na samochodzie nowożeńców. Tkanina jest z jednej strony sztywna, z drugiej bardzo elastyczna co pozwala ją bardzo łatwo operować, pozostaje przy tym elegancka i wytworna.

Tiul w formie siateczki na wystrój weselny o inne

Tiul to bardzo popularny od wielu lat materiał. Jest to dość przezroczysta, sztywna i szorstka w dotyku siatka, która ma o wiele więcej zastosowań niż się może wydawać, a wszystko przez swoją wyjątkowość i uniwersalność. Forma delikatnej siateczki sprawia, że tiul podobnie jak organzę, można modelować w dowolny sposób. Jest to bardzo wdzięczna tkanina, powiewająca delikatnie na wietrze z pełną gracją i czarując gości swoim zjawiskowym wyglądem. Cechy charakterystyczne tego rodzaju materiału sprawiają, że jest on idealny do wszelkiego rodzaju dekoracji.

Nie bez znaczenia jest również niski koszt tiulu, dzięki czemu możemy uzyskać piękny efekt, w prosty sposób i stworzyć widowiskowe dekoracje sali, samochodu, kościoła za stosunkowo nieduże pieniądze. Tkaninę tą można dowolnie przycinać, jest sztywna i dość dobrze utrzymuje nadaną jej formę, dzięki czemu szczególnie nadaje się do wiązania kokard czy tworzenia pomponów i innych dekoracji przestrzennych.

Satyna - piękna i elegancka dekoracja sali i stołów

Satyna to jeden z najchętniej wybieranych przez projektantów mody ślubnej materiałów. Nie tylko branża odzieżowa docenia ten materiał, bowiem jest on wykorzystywany przez producentów dodatków do wystroju domów. Tkanina ta idealnie sprawdza się na zasłony czy obrusy do eleganckich wnętrz i nie tylko. Dodatki z użyciem satyny będą również uzupełnieniem klasycznych, a także nowoczesnych mebli. Jest to rodzaj atłasu, którego prawa strona ma splot wątkowy satynowy, a lewa, błyszcząca – splot osnowowy atłasowy. Materiał, w momencie dotyku, przez swoją wyjątkową delikatność przywodzi na myśl naturalny jedwab.

Tkanina, jaką jest satyna, jest niezwykle urokliwa, a pięknie odbijające się światło tworzy czarowne refleksy. Jej charakterystyczne cechy i komfort użytkowania sprawia, że satyna jest chętnie wykorzystywana do szycia ekskluzywnej pościeli, bielizny nocnej, szlafroków i poduszek dekoracyjnych. Niezwykła plastyczność tego materiału oraz elegancki połysk i wykwintny wygląd sprawia, że jest z dużym powodzeniem stosowana w tworzeniu dekoracji okolicznościowych, zasłon czy obrusów na uroczystości o podniosłym charakterze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December