Tkaniny dla alergików

Mimoza Tkaniny 858
Tkaniny dla alergików

Osoby skłonne do alergii mają nieco uprzykrzone życie ze względu na ograniczenia, jakie ich dotykają. Uczulonym można być na pylące drzewa, kurz, sierść zwierząt, ale także materiały. Jak radzić sobie w sytuacji, gdy odzież, bielizna, czy pościel nas uczula, a konkretniej uczulają tkaniny, z których zostały wyprodukowane? Na szczęście są na rynku dostępne takie materiały, które z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby skłonne do alergii kontaktowej.

Co to jest alergia kontaktowa

Wiele osób nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie boryka się z problemem alergii. Jednym z jej rodzajów jest alergia kontaktowa, która jak sama nazwa wskazuje, rozwija się na skutek kontaktu z substancją uczulającą.

Najpopularniejszą substancją uczuleniwą wywołującą alergię kontaktową jest nikiel, a na kolejnym miejscu uplasowały się wyroby włókiennicze, które bardzo często wywołują podrażnienia skórne, bardzo nieprzyjemne, niekiedy również bolące. Jednym z materiałów najczęściej doprowadzających do uaktywnienia się alergii jest poliester oraz inne materiały potocznie nazywane “sztucznymi”. Dlatego tak ważne jest, aby podczas zakupów wybierać tylko sprawdzone i najwyższej jakości tkaniny naturalne.

Tkaniny naturalne - najlepsze dla alergików

Jak już wspomnieliśmy w przypadku alergii kontaktowej, doskonałym wyborem są naturalne tkaniny, pozbawione substancji uczulających. Za takie uznaje się bawełnę, jedwab oraz len.

Bawełna

Bawełna naturalna to jeden z najpopularniejszych wyrobów włókienniczych wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Jest ona także świetną alternatywą dla drogiego jedwabiu, która tak jak on świetnie absorbuje wilgoć i nie przyciąga alergenów. Ponadto, jest ona miękka i przyjemna w dotyku, dlatego świetnie nadaje się jako odzież, ale także pościel, bielizna czy inne elementy garderoby dla osób z alergią. Co ważne, bawełna zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, co zapewnia wysoki komfort i wygodę użytkowania.

Jedwab

Na uwagę zasługują także wysokie walory jedwabiu, który uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych materiałów dla osób ze skłonnością do alergii. Cechą charakterystyczną jedwabiu są bardzo długie włókna, do których nie przylega kurz. Bardzo istotną kwestią w przypadku jedwabiu jest również to, że w wysokim stopniu pochłania on wilgoć (aż do 30% więcej wilgoci, niż jego waga). Niestety jedwab uznawany jest za tkaninę luksusową, dlatego cena za metr takiego materiału jest dość wysoka, jednak zapewniamy, że warta jego właściwości.

Len

Len, uznawany jest za jedną z najzdrowszych tkanin dostępnych na rynku włókienniczym. Posiada zdolność pochłaniania wilgoci, pozwala skórze oddychać, a co najważniejsze, nie ma w sobie alergenów, nie przyciąga kurzu i nie podrażnia. Jego właściwości zbliżone są do działania naturalnej bawełny, która jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu prawidłowej higieny.

Bambus

Na przełomie kilku ostatnich lat ciekawym odkryciem, jeśli chodzi o tkaniny nieuczulające, stał się również bambus, który posiada wysokie właściwości antyalergiczne oraz termoregulacyjne. Włókna bambusa są odporne na rozwijanie się wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Jego niepodważalną zaletą jest również to, że szybko schnie, dzięki czemu odzież i akcesoria domowe wykonane z tego typu materiału będziemy mieli zawsze gotowe do wykorzystania.

Na co zwrócić uwagę wybierając tkaniny dla alergików?

W przypadku osób ze skłonnością do alergii kontaktowej nie wystarczy sprawdzić podczas zakupu odzieży, z czego została ona wykonana. Ważne jest również to skąd pochodzi tkanina lub przędza, a także czy posiada odpowiedni atest i certyfikat potwierdzający jej jakość. Bardzo ważną informacją dla alergików jest również to, w jakich temperaturach można prać dany produkt. Dobrze jest wybierać odzież, bieliznę i pościel, które mogą być prane w wysokiej temperaturze - jest to gwarancja, że pozbędziemy się wszelkich roztoczy i innych alergenów.

Bardzo ważnym czynnikiem jest również kolor tkaniny antyalergicznej, którą kupujemy. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że do kolorowych tkanin również naturalnych dodawane są barwniki, które w wielu przypadkach stają się silnymi alergenami. Zagrożenie mogą także stanowić ubrania, zawierające informację o tym, że nie trzeba ich prasować lub, że są niegniotące. Takie materiały zazwyczaj poddawane są obróbce formahentydów, substancji bardzo silnie uczulające.

Tkaniny dla dzieci - co warto wiedzieć?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka. Szczególnie jeśli w domu mamy małego bobasa, którego skóra nie posiada jeszcze wykształconego systemu odpornościowego, a tym samym nie jest jeszcze gotowa na kontakt z różnego rodzaju czynnikami.

Właśnie dlatego wszystkie ubranka, pościel oraz akcesoria higieniczne dla niemowląt powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Podczas ich zakupu warto zwracać uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie atesty oraz certyfikaty („Bezpieczne dla dziecka”, Oeko-Tex) potwierdzające ich jakość.

Zaleca się zatem, aby tkaniny, z których produkuje się ubranka i akcesoria dziecięce były poddawane testom na obecność metali i barwników alergennych. Najczęściej są to materiały, takie jak naturalna bawełna, oraz bambus.

Mimoza Tkaniny - naturalne tkaniny od sprawdzonego producenta

Jeśli poszukujesz sprawdzonych i przede wszystkim naturalnych tkanin, które nie będą uczulały zarówno Ciebie, jak i Twojego dziecka, to z powodzeniem możesz skorzystać z oferty sklepu mimoza-tkaniny.pl

Zaopatrzysz się u nas w ekskluzywny jedwab, wygodny len, czy klasyczną naturalną bawełnę. Tego typu tkaniny z powodzeniem można wykorzystać do produkcji odzieży i bielizny, ale także pościeli, kocy, czy innych artykułów domowych. Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych tkanin antyalergicznych oraz bezpieczeństwo ich użytkowania, również przez osoby skłonne do alergii.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło