Zakupy w sklepie z tkaninami - jak zrobić to oszczędnie?

Dnia: Publikacja: Mimoza Tkaniny

Planujesz zakupy online materiałów do szycia? Nie przepłacaj i zaoszczędź na zakupach. Zależy nam, żeby oferować Ci tkaniny najwyższej jakości w rozsądnej cenie, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik traktujący o tym, jak rozplanować zakupy tkaniny na metry, żeby nie wydać za dużo a jednocześnie mieć wszystko czego potrzeba do wykonania danego projektu. Zapraszamy do lektury. 

Jak robić oszczędne zakupy w sklepie z tkaninami?

Sklepy online z tkaninami to często miejsca, w których można przepaść bez pamięci. Mnogość wyboru różnego typu materiałów do szycia i ich wzorów może przyprawić o zawrót głowy, a dokonanie decyzji, którą tkaninę i ile metrów zakupić nie należy do najłatwiejszych. Jednak żeby nie przepłacać podczas zakupów online i wydawać pieniądze z głową, warto wcielić w życie kilka prostych zasad. Zaoszczędzone na zakupie materiałów do szycia pieniądze, można zainwestować w nowe projekty i poszerzyć przy tym swoje krawieckie portfolio wraz z zawartością szafy. Lub po prostu odłożyć oszczędności na życie. Lub przeznaczyć na pielęgnowanie pasji i inne akcesoria do szycia. Jak więc oszczędzać podczas zakupów materiałów do szycia?

Tkanina na metry - kup tyle, ile potrzebujesz 

Kupując tkaniny na metry, warto zaopatrzyć się w tyle metrów, ile realnie będzie potrzebne do wykonania projektu. Ważnym jest, aby przed przystąpieniem do zakupów online, dokładnie zaplanować i wymierzyć projekt wraz z małym zabezpieczeniem dodatkowej ilości materiału. Można to zrobić przygotowująć wcześniej wzór na resztkach innych tkanin, które zostały nam z innych projektów lub wykorzystać do tego celu kartki papieru lub gazet. Pozwoli to uniknąć zamawiania nadmiernej ilości tkaniny i w rzeczywistości przepłacania. To także doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu stworzymy przy okazji wzór, który będziemy mogli wykorzystać w przyszłości do stworzenia identycznej sukienki, bluzki czy innego projektu, który aktualnie realizujemy. Szukając sklepu z tkaninami, warto rozejrzeć się za miejscem, które oferuje tkaniny cięte co metr lub dwa. Bardzo często w hurtowniach, można kupić materiał odmierzany co 10m. Mimo, że cena za metr jest często niższa i zachęca do zakupu, to w ogólnym rozrachunku zapłacimy więcej, zamawiając dodatkową tkaninę, której tak naprawdę nie potrzebujemy w aż tak dużych ilościach. Warto zawsze przeliczyć czy jest to dla nas opłacalne.

Sklep z tkaninami - zakładka promocje 

Szukając materiału do szycia warto zerknąć do zakładki “wyprzedaż tkanin” danego sklepu (najlepiej naszego :) ). Można znaleźć tam dobrej jakości tkaniny, których ceny są zdecydowanie niższe w porównaniu do pozostałych rodzajów materiałów dostępnych w ofercie sklepu. Niejednokrotnie są to obniżki rzędu 50% czy nawet więcej, co pozwala na zaoszczędzenie pokaźnej sumy pieniędzy, bez utraty na jakości wykorzystywanych materiałów. Jedynym ograniczeniem może tutaj być ilość dostępnego materiału. Zazwyczaj jest ona mniejsza, niż w przypadku regularnej sprzedaży, ponieważ do działu wyprzedaży trafiają zwykle końcówki beli danego rodzaju materiału do szycia i jeśli potrzebujemy tkaniny na metry dla dużego, pokaźnego projektu, takie rozwiązanie może być problematyczne. Jednak w przypadku uszycia koszulki, poszewki na poduszkę, torby na zakupy i tym podobnych, zdecydowanie warto zaglądnąć do serii wyprzedażowej i skorzystać z czekających tam promocji.

Jeśli wybrany przez nas sklep z tkaninami nie ma dedykowanej zakładki z wyprzedażami, bardzo często ma przecenione indywidualne tkaniny. Warto więc szukać pozycji z przekreśloną ceną lub znakiem procenta, który sugeruje, że dany materiał do szycia jest aktualnie w promocji i można go zakupić taniej.

Jak widać oszczędne zakupy tkanin wcale nie muszą wiązać się z wybieraniem gorszego rodzaju materiału. Wystarczy odrobina cierpliwości i zmierzenia swoich projektów a także mądre planowanie zakupów tkaniny na metry. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby w spokoju szyć dobrej jakości produkty za rozsądną cenę. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December