Jaka tkanina na płaszcz?

Dnia: Publikacja: Mimoza Tkaniny

Płaszcze zaliczamy do eleganckiego okrycia wierzchniego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Może być jedno lub dwurzędowy zapinany na guziki bądź przewiązywany paskiem. Samodzielne szycie takiego okrycia może stanowić wyzwanie dla niewprawionej osoby, ale jeśli już zaopatrzyliśmy się w kosztowny materiał, to zdecydowanie lepiej zlecić szycie doświadczonej krawcowej.

Tkaniny na płaszcze zimowe

Rodzaj tkaniny, jaką chcemy wykorzystać do uszycia płaszcza, zależy głównie od pory roku, w jakiej będziemy go nosić. Oczywistym jest, iż wełna to najlepsza tkanina na płaszcz zimowy. To naturalne włókno posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, a wełna z owiec merynosa nie traci tych właściwości nawet gdy jest mokra.

Wełna ubraniowa w jednolitych kolorach to doskonała tkanina na zimowe płaszcze sięgające do pół łydki lub do kostek. Wzory na tak długim okryciu dałyby efekt nadmiernej pstrokacizny, ujmując tym samym elegancji. Warto pamiętać, by długość płaszcza dopasować do naszego wzrostu. Osobom wysokim będzie pasować każda długość, natomiast przy niskiej sylwetce, zimowy płaszcz sięgający kolan będzie dodatkowo ujmować wzrostu.

Płaszcz z weluru – elegancja sama w sobie

Innym, ciekawym materiałem, z którego również możemy uszyć zimowy płaszcz, jest welur. Bawełniany aksamit dostępny w sklepie MIMOZA jest raczej ciężką tkaniną, a więc lepiej się nada na krótsze projekty, m.in. na płaszcze sięgające maksymalnie do połowy uda. Przy wykrawaniu poszczególnych elementów z aksamitu musimy pamiętać, by kierunek włosa szedł zawsze w tę samą stronę, czyli w dół ubrania. Chyba że celowo chcemy uzyskać oryginalny efekt cieniowania koloru, np. na kołnierzu, czy kieszeniach.

Wiosenne płaszczyki

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia i nabieramy ochoty na bardziej kolorowe ubrania. Zastanawiając się, jaki materiał na płaszcz wiosenny będzie odpowiedni, podpowiadamy, iż doskonałe będą tkaniny bawełniane, zarówno te gładkie, jak i wzorzyste. Płaszcz na tę porę roku powinien być krótki, nie dłuższy niż do połowy uda i lekki. Nie wymaga nawet poduszek na ramionach. Gładka tkanina na płaszcz wiosenny da wspaniały efekt, jeśli zestawimy ją z kolorową i wzorzystą podszewką, która będzie dyskretnie wyzierać z rozpiętego płaszczyka. Nie bójmy się kolorów, bowiem dopasowane do naszej karnacji potrafią odjąć lat i dodać uroku.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December