Punto

Dzianiny Punto

Wybór dzianiny wykorzystanej w naszej pracy lub projektach domowych wymaga dobrej analizy. To musi być optymalny stosunek jakości do oceny. Na tym polu dobrze sprawdzi się dzianina punto. W naszym sklepie materiał ten jest dostępny w bardzo wielu odcieniach i wariantach kolorystycznych.

Pokaż więcej

Za co cenimy tkaninę punto?

Materiał typu punto doskonale nadaje się na sukienki, spódnice, a nawet kostiumy teatralne. Jest to materiał wdzięczny, który perfekcyjnie się układa, a jednocześnie nie prześwituje.

Punto - dzianiny dla kreatywnych

Jeżeli szukasz oryginalnie wyglądającego materiału, to dzianiny punto sprawdzają się perfekcyjnie. Gwarantują szerokie spektrum kreatywnych projektów odzieżowych. Dzięki takim materiałom możesz mieć przepiękną czerwoną sukienkę lub kolorową tunikę z motywami kwiatowymi.

Do czego sprawdza się dzianina punto?

Dzianina punto to materiał syntetyczny o niezwykłej elastyczności i miękkości. Dzięki tym właściwościom doskonale sprawdza się w produkcji odzieży, która ma być wygodna i dopasowana do ciała. Najczęściej można spotkać ją w przypadku legginsów, spódnic ołówkowych, sukienek czy tunik.

Jednak to nie jedyne zastosowania tego wszechstronnego materiału. Dzianina punto świetnie nadaje się również do produkcji bluzek, swetrów czy nawet płaszczy. Wszystko to za sprawą swojej struktury – jest ciepła i oddychająca jednocześnie, co pozwala na noszenie ubrań z tego materiału przez cały rok. 

Jak dbać o dzianinę punto?

Aby cieszyć się ubraniami z dzianiny punto przez długi czas, należy ją prać w delikatnych płynach, które nie zawierają wybielaczy ani zbyt silnych detergentów. Podobnie jak w przypadku dzianiny jedwabnej czy wełnianej, warto też unikać wirowania na wysokich obrotach oraz suszenia w suszarce bębnowej, gdyż może to uszkodzić strukturę materiału.

Ponadto dzianinę punto należy prasować na niskiej temperaturze, najlepiej przez wilgotną ściereczkę lub używając funkcji prasowania na parze. Unikaj bezpośredniego kontaktu żelazka z materiałem, a także suszenia go w mocno nasłonecznionym miejscu. 

Aktywne filtry