Tkaniny Sygnowane

Tkaniny sygnowane w ofercie sklepu Mimoza

Tkaniny sygnowane to tkaniny zamawiane przez projektantów najlepszych domów mody. Teraz dostępne są również dla klientów z Warszawy i całej Polski w naszym sklepie MIMOZA. Znajdą tu Państwo jedwabne krepy, satyny, szyfony i muśliny, wiskozowe dzianiny oraz bawełny, sygnowane takimi domami mody jak: Versace, Gucci, Bally, Dolce Gabbana czy Roberto Cavalli. Większość tkanin sygnowanych sprzedajemy na metry, czyli wielokrotność 10 cm, część natomiast sprzedawana jest wyłącznie na tzw. kupony.

Pokaż więcej

Tkaniny w ograniczonej ilości

Tkaniny sygnowane to najbardziej prestiżowe wśród tkanin. Ich skład czy wzory najczęściej produkowane są na specjalne zamówienie najlepszych projektantów i znanych domów mody. Wiele z nich powstaje w bardzo ograniczonej ilości, przez co nie ma możliwości domówienia jej w późniejszym czasie. Proponujemy zatem kupować zawsze trochę większą ilość, by mieć pewność, iż nie zabraknie nam materiału na wymarzony projekt.

Uwaga w wypadku chęci poznania pełnej oferty tkanin sygnowanych
prosimy o kontakt pod numer 503756768!

Co kryje się pod pojęciem tkanin sygnowanych?

Tkaniny sygnowane, czyli generalnie rzecz ujmując tkaniny z nadrukiem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na rynku odzieżowym. Początkowo kojarzone były głównie z renomowanymi domami mody, takimi jak Gucci, Louis Vuitton, Dolce and Gabbana czy Yves Saint Laurent, jednakże teraz są cenione przez wszystkie warsztaty krawieckie, a nawet sieci odzieżowe.

Fenomenalność tkanin sygnowanych wynika nie tylko z ich niesztampowego, świeżego charakteru, lecz także odważnego wyglądu i dużej uniwersalności. Wszak na materiale sygnowanym może znaleźć się dosłownie każdy wzór - od motywów zwierzęcych, przez napisy, kwiaty i geometryczne wzory, po abstrakcyjne ornamenty. Nic więc dziwnego, że niezmiennie od lat materiały sygnowane wykorzystuje się do tworzenia oryginalnych kreacji i gustownych akcesoriów odzieżowych.

Jakie tkaniny poddaje się sygnowaniu?

Tkaniny sygnowane powszechnie kojarzone są z miękkimi, przyjemnymi w dotyku, cienkimi materiałami o połyskującej powierzchni - i słusznie! Sygnowanie jest bowiem procesem, którego nie można przeprowadzić na grubych tkaninach o nieregularnej powierzchni, ponieważ ze względu na nierówności i chropowatość efekt końcowy mógłby znacząco różnić się od zamierzonego. Aby przeprowadzić sygnowanie konieczny jest wybór gładkich tkanin o równej powierzchni, takich jak np. jedwab, bawełna, satyna czy wiskoza. Warto również wiedzieć, że sygnowanie na materiałach pochodzenia naturalnego jest trwalsze niż sygnowanie tkanin sztucznych.

Tkaniny sygnowane - zastosowanie

Tkaniny sygnowane cieszą się ogromnym uznaniem na rynku odzieżowym. W szczególności sukienki letnie, suknie koktajlowe oraz różnorakie chusty i apaszki wykonane z materiałów sygnowanych są nietracącym na popularności trendem odzieżowym. Ostatnimi czasy niezwykle modne stały się również maseczki ochronne uszyte z tkanin sygnowanych logo znanych projektantów mody, np. Gucci lub Coco Chanel.

Tkaniny sygnowane równie chętnie wykorzystywane są do produkcji elementów dekoracji wnętrz, takich jak poszewki na poduszki i pościele. Do rzadkości nie należą również narzuty na łóżko wykonane z tkanin sygnowanych, a nawet... ubranka dla zwierząt!

Na czym polega proces sygnowania tkanin?

Sygnowanie tkanin wykonuje się na dwa sposoby - metodą druku atramentowego i metodą druku cyfrowego. Pierwsza z nich charakteryzuje się dużą efektywnością i odpornością zadrukowanej tkaniny na działanie czynników zewnętrznych, jednakże jej dokładność jest nieco niższa niż w przypadku druku cyfrowego. Najczęściej nie stanowi to jednak problemu ze względu na nierówną strukturę większości tkanin.

Z kolei drugi sposób, tj. metoda druku cyfrowego cechuje się dużą dokładnością, znakomitym odwzorowaniem barw i wysokim poziomem kontrastu. Co więcej, nie wymaga wydruków próbnych, a samo drukowanie przebiega sprawniej.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło