Krepa Jedwabna - Żorżeta

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia idealnej sukienki, żakietu, spodni czy męskiej marynarki jest wybór materiału. To właśnie zastosowana tkanina nadaje projektowi pożądanego kształtu, podkreśla atuty sylwetki czy sprawia, że czujemy się w danym ubraniu swobodnie i atrakcyjnie. Wszystkim profesjonalistom i amatorom kochającym kreatywne szycie z wielką satysfakcją przedstawiamy kolekcję tkanin jedwabnych. Jedwab (krepa)to materiał, który mile widziany jest w każdej pracowni krawieckiej.

Pokaż więcej

Gładka tkanina jedwabna

Krepa jedwabna od wieków znajduje w krawiectwie szerokie zastosowanie. Gładka tkanina jedwabna o miękkiej strukturze i eleganckim wykończeniu doskonale sprawdza się podczas szycia kreacji wieczorowych, stylowych bluzek i lekkich tunik. Mimo swojej szlachetności i wysokiej jakości, tkaniny jedwabne dostępne w sklepie Mimoza charakteryzują się atrakcyjną ceną, która na rynku nie znajduje dla siebie konkurencji.

Tkanina krepa jedwabna – znajdź wariant dla siebie

Gładka, błyszcząca tkanina na wieczorową suknię, wzorzysty i oddychający materiał na modne, lekkie spodnie, a może efektowna tkanina na tunikę w stylu boho? Niezależnie od tego, jaka wizja roztacza się w Twojej głowie, możesz mieć pewność, że wśród naszych produktów znajdziesz tkaninę, dzięki której nadasz jej realnych kształtów. Kolekcja jedwabnej krepy jest niezwykle bogata i obejmuje tkaniny o zróżnicowanej gramaturze, wykończeniu, wzorach i kolorystyce.

Żorżeta jedwabna a żorżeta wiskozowa 

Żorżeta jedwabna i żorżeta wiskozowa to materiały mające swoje unikalne cechy, które warto znać przed dokonaniem wyboru. Żorżeta jedwabna to naturalna tkanina produkowana z białego włókna jedwabiu, które jest pozyskiwane z kokonów jedwabnika. Jest niezwykle lekka, przewiewna i wygodna w noszeniu. 

Żorżeta wiskozowa to z kolei tkanina pochodzenia syntetycznego, która jest produkowana z celulozy, czyli surowca roślinnego. Wiskozę często nazywa się "sztucznym jedwabiem", ponieważ jej wygląd i właściwości są zbliżone do tego naturalnego włókna. Żorżeta wiskozowa ma delikatny połysk i miękkość, ale jest zwykle nieco cięższa niż jej jedwabny odpowiednik. 

Jak pielęgnować krepę jedwabną?

Krepa jedwabna to delikatna tkanina, która wymaga szczególnej uwagi podczas pielęgnacji. Aby utrzymać jej piękno przez długie lata, należy ją prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu przeznaczonego do tkanin jedwabnych. Co istotne, jeśli szukasz materiału o zbliżonej miękkości i połysku, która jednak nie wymaga aż takiej ostrożności, polecamy krepę wiskozową

Podobnie jak krepa jedwabna, sprawdzi się ona do produkcji wyjątkowych, zwiewnych, letnich sukienek oraz wielu innych elementów odzieży. Tkaniny te zapewnią Ci niezwykłą wygodę, a jednocześnie będą pięknie prezentować się na sylwetce, podkreślając jej atuty.

Aktywne filtry