Satyna gładka

Satyna gładka na metry

W sklepie mimoza-tkaniny.pl dostępne mamy tkaniny, które są dedykowane dla wymagających najlepszej jakości. Oferowana satyna gładka na metry doskonale sprawdzi się, jeżeli masz mnóstwo oryginalnych pomysłów i w domowym zaciszu chcesz sobie samodzielnie uszyć ubranie.

Pokaż więcej

Duży wybór kolorów i wzorów satyny gładkiej

Satyna gładka to tkanina, która swoją nazwę zawdzięcza specjalnemu splotowi nici, dzięki któremu uzyskuje się charakterystyczny połysk i gładkość. Jest to materiał niezwykle uniwersalny, który można wykorzystać zarówno do dekoracji wnętrz, jak i szycia odzieży czy pościeli. Dlatego też w naszej ofercie przygotowaliśmy jej bardzo duży wybór.

Wśród kolorów satyny gładkiej znajdziesz zarówno klasyczne odcienie bieli, szarości czy też beżu, jak i żywsze, intensywniejsze odcienie, np. fuksja, czerwień, kobalt czy oliwkowa zieleń. Wszystkie z nich wyróżniają się jednak niezwykłą delikatnością. Miękkość tkanin satynowych sprawia, że idealnie układają się na ciele i są przyjemne dla skóry.

Czy satyna gładka jest trudna w pielęgnacji?

Mimo swojego wytwornego wyglądu satyna gładka nie należy do tkanin wymagających specjalistycznej pielęgnacji. Właściwie dobrana metoda prania oraz suszenia pozwoli na utrzymanie jej piękna przez długi czas. Przede wszystkim warto więc pamiętać, że materiał ten należy prać w delikatnych detergentach, które nie zawierają wybielaczy ani silnych środków czyszczących. 

Ponadto zaleca się stosowanie programów przeznaczonych dla tkanin delikatnych oraz pranie w temperaturze nieprzekraczającej 40°C. W przypadku mocno zabrudzonych ubrań satynę gładką można również prać ręcznie bez żadnych przeciwwskazań.

Aktywne filtry