Tkaniny na płaszcze

Poszukiwanie wymarzonego płaszcza bywa kłopotliwe. Elegancja nie zawsze idzie w parze z ciepłem, tak samo sieciowa rozmiarówka z naszą sylwetką. Jeśli więc zależy nam na właściwościach termoizolacyjnych, a przy tym lubimy materiały delikatne w dotyku, to gruba tkanina wełniana na płaszcze będzie doskonałym rozwiązaniem. Wełna, jako włókno naturalne, sprawdza się przy wyrobie płaszczy o klasycznym kroju, jak dyplomatka czy budrysówka. Materiał odznacza się także różną grubością oraz szeroką paletą kolorów.

Pokaż więcej

Tkanina na płaszcze, czyli dlaczego warto postawić na wełnę

Wełnę można uzyskiwać zarówno z sierści owiec i kóz, jak i lam oraz wielbłądów. Ze względu na możliwość otrzymania wełny z różnych zwierząt, wyróżnia się jej charakterystyczne rodzaje. Jednym z najbardziej cenionych wyrobów jest wełna merynosów. Cienkie włókna i gęste runo sprawiają, że tkanina chwalona jest za przewiewność, pochłanianie wilgoci oraz zatrzymywanie ciepła przy skórze. Popularnością cieszy się także wełna o nazwie alpaka, która pochodzi od peruwiańskich lam. Materiał nie uczula i nie gryzie, a także hamuje rozwój bakterii.

Wełna - idealna tkanina na płaszcze

Wełna, jako tkanina na płaszcze, charakteryzuje się więc higroskopijnością, pozwala skórze oddychać i chroni przed nadmiernym poceniem. Świetnie nadaje się na czas zimowych przymrozków - zapewnia modną stylizację i sprawia, że nie musimy trząść się z zimna. Wełnę często wykorzystuje się także przy okazji robót na drutach, aby czapka i rękawiczki dodatkowo chroniły przed zimnem.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło